Yedigen Trade

(English)

Yedigen Trade is active in the international area and located in Turkey. We offer service and products in construction and food sectors.

Our company is the producer/exporter/importer/distributor of steel mesh, galvanized products, steel bars, aluminium rolls-plates, hallow section,membrane, insulated panels, termal-water insulation products, pumice stone (bims), paint, steel door in construction sector ; wheat, flour, feed, nuts-dried fruits, legumes in the food sector.

In addition to these products, our company provides foreign trade consultancy service to international and national companies in these fields.

(Türkçe)

Yedigen Trade, küreselleşen, artan bir hızla büyüyen ve bilginin gerçek bir değer olduğu günümüz dünya ekonomisinde şirketlerin uluslararası ticaret faaliyetlerini gerçekleştirme, müşteri ağları ve bayilik sistemlerini oluşturma, uluslararası alım ve satım sözleşmelerini hazırlama, ödeme süreçlerini ve vesaik işlemlerini takip etme, dış ticaret operasyon süreçlerini izleme hizmetlerini sağlıklı bir şekilde sunmaktadır.

Specialties : 

Status: 

Operating

Industries: 

Employee Count Range: 

2-10

Company type: 

Privately Held

Share this page